Certamens
     
   
 
Programa
   
 
Curtmetratges
  Premiats  
  Accesibles on-line  
  Relació de totes les obres accesibles on-line
 
       
     
 
  • Premis TIRANT
  • Festival Internacional de Cine Solidario
  • Premis Albatros/Babel, cinema de curtmetratge
  • Festival vídeo amateur i guions de Quart de Poblet
  • Festival de cortometrajes Radio City Valencia
  • Mostra de Curtmetratges de Sagunt
  • Festival de curtmetratges de Vila-real. Cineculpable 2003
  • Festival Internacional de Cine Independiente de Elche
  • Mínima. 1/2 Mostra vídeo curtmetratges
 
     
   
 
 
 

VIII Setmana de vídeo amateur de Castelló

 
 
 

Curtmetratges seleccionats

Secció oficial (competitiva)

  • Fílmame (a propósito de Cuba), de Eduardo Soutullo
  • Caffe per due, Carlota Coronado
  • Extrarradio, de Óscar León Salas
  • El rey de las cosas, de Juan Miguel Castillo
  • Dionisio & Estela, de Ángel y César Urbina
  • Sobre la tierra, de Maria Florencia Álvarez
  • Cortometrague, de José Manuel Meneses Martínez
  • Glamour (Lluvia dorada sobre tu piel), de Franc Sellers
  • East Side Story (El imponderable e inócuo camino del honor), de Daniel Martínez, Jorge Alcayde y Ana Ugalde
  • Pantuflos, de Víctor Moragriega
  • El cuento, de Toni Arnedo
  • Bajo el agua, de Mike Gómez
  • Lost head, de Emilio Fernández
  • Vida perra, de Diego Campo
  • Interruptus, de Carlos Theron
  • Phobia, de Ciro Altabás
  • Al final del pasillo, de Iván Mena y Javier L. Patiño
  • La existencia incierta, de Verónica Ibarra
  • The box, de Saitamatías
  • Imagínate, de Gerardo de la Fuente
  • Los anillos de Saturno, de Manuel Sanabria

Secció informativa (no competitiva)

  • Reconciliación, de Juan Trigueros
  • Cámaras, de Juan Carlos Martínez
  • Trueque, de Ferrán Blanch
  • La última tentación de Hansel y Gretel, de Julia Vergar
  • Moros at the coast, de Josep Lledó y Débora Mir
  • Ascensores, de Benjamín Dalmau, Jose-T y Jota
  • La mente, de Jesús Obón y Carlos Ondiviela
  • Brindis, de Lina Echeverri
  • Casting, de Luis E. Quiñonero
  • ¿Fin?, de José Maria Bergés García
  • La crónica, de Salvador Guerra
  • Santísima Lupita, de Miguel Rosselló y Diego García
  • ¡¿Amigos?!, de Laura Gil
  • Because, de Toni Arnedo
  • José tiene un carro viejo, de Juan Gimeno Sanahuja y Estefanía Camarasa
  • Del montón, de Luis Javier Guil y José Lázaro
  • Filtre roig, de Kike Sanz
  • Cartas de amor, de Dany Campos
  • Y tú, ¿qué harías?, de Emiliano Melgarejo
  • Mentiras, de Carlos Maciá
  • Eppur si muove, de Xabier Erauskin
  • Autodefinizioa, del curso (Detrás de la cámara)
  • Si quieres, puedes, de Álex Montoya y Raúl Navarro
  • A ciegaaas, de Isabel Coll
  • Un memento por favor, de Daniel Campo
  • Lirios en la bañera, de Rubén Rodríguez
  • La vita é mobile, de Diego campo
  • El piso, de Cristián Micó
  • VV-6304, de Miguel Rosselló y Diego García
 
 
© Universitat Jaume I, 2003
( l'Aiffa )